Який фільтр обрати?
Найголовніше, що відрізняє лабораторний фільтрувальний папір від інших матеріалів- це обеззоленність. Фільтрувальний папір виготовлений з целюлози та бавовнового пуху, які обробляють кислотою, це призводить до надзвичайно низької зольності < 0.01%.
Вміст α-целюлози составляє приблизно 95%.
По типу швидкості відрізняють фільтри завдяки стрічки - це таке маркування, яке можна читати так:
🔴Червона стрічка-швидкофільтруючі фільтри зі швидкою фільтрацією (16-26 с.). Марка паперу – ФБ. Приблизний розмір пір – 13-25 мкм. Відокремлює від р-злодій сирні і крупнокристалічні опади. Утримує сірчанокислий свинець гарячого осадження та опади, які йому аналогічні. Опір продавлюванню – хв. 5 кПа.
⚪️ Біла стрічка - середньофільтруючі фільтри з паперу марки ФС (фільтрування відбувається в середньому зі швидкістю 26-45 с.). Пори – 7-20 мкм. Найбільш широко задіяний в аналітичних процесах варіант. Від р-злодіїв відокремлюються середньозернисті опади. Затримується холодно-осаджений сульфат свинцю та аналогічні опади. Опір продавлюванню – не менше 6 кПа.
🔵Повільнофільтруючі матеріали із фільтр-паперу ФМ (фільтруюча здатність – 45-100 с.). Характеризуються вузькими порами (розмір – у діапазоні 7-15 мкм) та великою щільністю. Покликані розділяти розчини та дрібнокристалічний осад. Утримують такі речовини, як, зокрема, окис міді або сульфат барію, обложений при t 80-100 ° C (гаряче осаджений BaSO4). Що стосується затримки холодно-осадженого сірчанокислого барію (при t менше 80 °C), то вимогами стандартів це не регламентується. Опір продавлюванню – щонайменше 7 кПа.
Окрім швидкості фільтрації можливо ще обрати діаметр фільтра, який вам більш за все підійде або під воронку Бюхнера, яку ви вже маєте.
Звертайтеся, будь ласка, будемо раді домогти з вибором:
📲+380 (97) 125 37 72
📲+380 (93) 868 60 20
- рН у розчинах. Що це значить. Чим і як визначають.рН у розчинах. Що це значить. Чим і як визначають.Повна версія статті
- Характеристики плавикової кислоти та застосування в промисловостіХарактеристики плавикової кислоти та застосування в промисловостіПовна версія статті