Застосування хромокалієвих галунів

Застосування хромокалієвих галунів:
Червоні або темно-фіолетові кристали хромокалієвих галунів по суті є подвійною сіллю, тобто в їхній формулі є два метали. Хімічна формула KCr(SO4)2 наочно показує, що в основі цієї неорганічної сполуки є сірчана кислота, в якій водень заміщений калієм та хромом (III). Безводна сіль може поєднуватися з різною кількістю молекул кристалізаційної води. У промисловому та лабораторному середовищі зазвичай використовується сіль, пов'язана з 12 молекулами води, саме її і прийнято називати хромокалієвими галуном (KCr(SO4)2 ∙ 12H2O).
Практичне застосування:
Назва "квасці" (від слов'янських слів "квасити", "киснути") натякає на закисляючі, в'яжучі, дубильні властивості хімікату. Історія застосування хромокалієвих галунів сягає давніх часів. Тоді з їх допомогою, наприклад, надавали вогнетривкі властивості дерев'яним конструкціям, фарбували вовну та бавовну. Коли отримання хромокалиевых галунів стало справою звичайним, була глибше вивчена їхня здатність до денатурації білка. Не дивно, що однією з головних галузей застосування речовини стало шкіряне виробництво. Денатуруючи желатин і казеїн, галун додавали матеріалу нові властивості: надавали твердість, захищали від впливу води.
Сьогодні область застосування хромокалієвих галунів досить широка:
- у шкіряному виробництві (квасцювання шкір);
- як дублячий засіб у фотопромисловості;
- для захисту текстилю від комах;
- як протрава під час фарбування тканин (закріплення кольору, отримання додаткових відтінків);
- у складі косметичних та медичних в'яжучих, припікаючих, кровоспинних засобів.
Запобіжні заходи
Препарат токсичний, відноситься до 8 класу небезпеки за ГОСТом (їдкі та/або корозійні речовини). При тривалому контакті або високій концентрації він вражає ШКТ, подразнює шкіру та слизові оболонки, може викликати їх виразку.
Робота з речовиною потребує підвищеної обережності, дотримання особистої гігієни та застосування засобів індивідуального захисту (респіратор, герметичні захисні окуляри, гумові рукавички).
При застосуванні хромокалієвих галунів у закритих приміщеннях необхідно відстежувати стан повітря у робочій зоні. Всі маніпуляції проводяться в приміщенні з припливно-витяжною вентиляцією, рекомендується використання лабораторних витяжних шаф.
Транспортують хімікат у герметичних поліетиленових мішках. Для лабораторного зберігання рекомендовані ємності, що наглухо закриваються, а для довготривалого зберігання - прохолодні сухі криті приміщення без доступу прямих сонячних променів.
- рН у розчинах. Що це значить. Чим і як визначають.рН у розчинах. Що це значить. Чим і як визначають.Повна версія статті